هفت ویژگی کارآفرینان موفق

موفقیت در کارآفرینی فقط به ایده و میزان پول مربوط نمی شود. بسیاری از مردم ایده های جالب و یا پول زیادی دارند ولی در سرمایه گذاری های خود به موفقیت دست نمی یابند.

اگر می خواهید یک کارآفرین باشید ، قدمی به عقب بردارید و ارزیابی کنید که آیا شما خصوصیات زیر را دارید یا خیر ( به یاد داشته باشید اگر اکنون این خصوصیات را ندارید ، می توانید آنها را در خود پرورش دهید تا شانس موفقیت خود را افزایش دهید).

 

1. خود انگیزشی

یکی از مهمترین ویژگی های یک کارآفرین موفق، خود انگیزشی است. برای رسیدن به موفقیت در کسب و کارتان، باید مشوق خودتان باشید. شما به عنوان یک کارآفرین در مقابل هیچ کس پاسخگو نیستید ، و این بدان معنی است که گاهی اوقات انجام کارها  بدون حضور شخص دیگری که محرک و موتور حرکت شما باشد،برایتان کمی سخت خواهد بود. بنابراین سعی کنید به برنامه خود پایبند باشید و حرکتتان رو به جلو باشد (حتی اگر هیچ درآمدی نداشته باشید).

 

2. درک درستی از آنچه ارائه می کنید داشته باشید

به عنوان یک کارآفرین ، شما باید بدانید که چه چیزی ارائه می دهید و این که آن چه تولید کرده اید چگونه در بازار ارائه می شود. تولید شما چه یک محصول باشد و چه یک سرویس، شما باید مکان درست ارائه محصول، زمان درست ارائه آن و نیز زمان نیاز به ایجاد تغییرات لازم در آن را بشناسید. همچنین دانستن این که کالای شما در چه سطحی رده بندی  و معامله می شود بخش مهمی از کارآفرینی است.

 

3. ریسک کنید

کارآفرینان موفق می دانند که برخی مواقع ریسک کردن اهمیت دارد. در محدوده امن حرکت کردن، همیشه نمی تواند شما را به موفقیت برساند. هرچند همیشه ریسک کردن نیز کار درستی نیست. شناخت ریسکهای محاسبه شده که به سود بیشتر منجر می شوند، بخش مهمی از کارآفرین بودن است. بنابراین برای دستیابی به موفقیت باید تا حدودی مایل به ریسک کردن باشید.

 

4. روش های ارتباطی را بیاموزید

دانستن روش های ارتباطی بخش مهمی از کارآفرینی است. بعضی اوقات شناختن افراد و داشتن کانال های ارتباطی مناسب بخش مهمی از موفقیت است. توانایی برقراری ارتباط با دیگران و به رسمیت شناختن فرصت های شراکت می توانید شما را به یک کارآفرین موفق تبدیل کند.

 

5- مهارت و دانش مدیریت پول

غالبا تصویر ما از کارآفرینان موفق، افرادی هستند که نگران مدیریت روزانه پول و درآمد خود نیستند. البته درست است که می توان از یک حسابدار یا فرد دیگر برای مدیریت کسب و کار کمک گرفت. با این حال ، اگر می خواهید موفق شوید ، باید مهارت و دانش پایه برای مدیریت مالی خود را داشته باشید. درک کنید که پول چگونه کار می کند تا بدانید در کجا ایستاده اید و به همین ترتیب تجارت خود را بر اساس اصول صحیح اداره کنید.

 

6. انعطاف پذیری

به عنوان یک کارآفرین باید تا حدودی انعطاف پذیر باشید. تمایل به تغییر نیز یک ویژگی مهم است. در صدر کار خود بمانید ولی در عین حال آماده باشید تا در فرآیندهای مورد نیاز خود تغییراتی ایجاد کنید. بعضی اوقات ، ممکن است لازم باشد که در نحوه تفکر خود نیز انعطاف پذیر باشید. این یک بخش اساسی برای حل مسائل و مشکلات است. از این طریق می توانید راه حل های منحصر به فرد و مؤثری برای مسائل پیدا کنید.

 

7. شور و اشتیاق

کارآفرینان موفق افراد پرشوری هستند. حس آنها نسبت به محصول یا خدمات یا رسالت خود بسیار عمیق است. اشتیاق همان چیزی است که در هنگام دلسردی به شما کمک می کند انگیزه پیدا کنید و شما را به جلو سوق می دهد. اشتیاق سوخت کارآفرینی موفق است. اگر احساس می کنید اشتیاق خود را از دست داده اید، ممکن است سرنخ این باشد که زمان آن رسیده سراغ کار دیگری بروید (کاری که اشتیاق را به شما برمی گرداند). بسیاری از کارآفرینان وجود دارند که مشاغل موفقی ایجاد می کنند ، آنها را می فروشند و بعد سراغ کار جدید دیگری می روند.

 

همانطور که ویژگی ها و صفات خود را بررسی می کنید، تلاش کنید این ویژگی ها را بهبود ببخشید تا به شما کمک کنند به یک کارآفرین بهتر تبدیل شوید.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

  رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

  ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

  بازگشت به بخش ورود

  کد دریافتی را وارد نمایید.

  بازگشت به بخش ورود

  تغییر کلمه عبور

  تغییر کلمه عبور

  حساب کاربری من

  سفارشات

  مشاهده سفارش